Skrýt nabídku

Navigační cesta

Titulní strana > Ekoznačení > Vlastní environmentální tvrzení > Jak Vám můžeme pomoci při tvorbě VET

Jak Vám můžeme pomoci při tvorbě VET

Co je vlastní environmentální tvrzení?
Důvěryhodnost VET
Požadavky na VET podle ISO 14021
Databáze registrovaných tvrzení
Galerie VET
Nejčastější druhy falešných tvrzení
Rady pro spotřebitele
Rady pro firmy

V rámci svého poslání informovat o ekologicky šetrnějších výrobcích a službách také provozujeme databázi vlastních environmentálních tvrzení, která jsou v souladu s výše zmíněnou normou. Podle údajů v této databázi si může každý ověřit jejich důvěryhodnost.

Pokud máte zájem propagovat své výrobky či služby s pomocí tohoto značení, bezplatně Vám pomůžeme a poradíme, jak tvrzení vytvořit a používat v souladu s normou ČSN ISO 1402. K tomu Vám může pomoci i praktická příručka, která z normy vychází. Je v ní srozumitelně popsáno, co by měl vyhlašovatel vlastního environmentálního tvrzení vědět, aby bylo tvrzení kvalitní a věrohodné a on ho mohl efektivně používat.

Zároveň zprostředkováváme registraci vlastních tvrzení, která splňují požadavky výše uvedené normy, a zveřejňujeme je v naší on-line databázi.

Podle údajů v této databázi si bude moci každý ověřit jejich důvěryhodnost.

Využíváte při své propagaci nějaké vlastní environmentální tvrzení? Nabízíme Vám jeho bezplatné ověření podle normy ČSN ISO 14021 a zapsání do veřejné databáze.

Pokud vaše firma již obdobné vlastní environmentální tvrzení u svých výrobků používá a má zájem o jeho uveřejnění v databázi, ochotně vám poradíme ohledně plnění kritérií daných normou. Vyhovující tvrzení poté rádi zveřejníme v databázi. V případě Vašeho zájmu prosím zašlete vyplněnou žádost s potřebnými údaji.

Tyto údaje budou použity pouze k výše uvedenému účelu, tj. zpracování a ověření environmentálního tvrzení.
Zájemcům o využití tohoto nástroje nabízíme pomoc při tvorbě tvrzení, jeho vyhlášení a zveřejnění v databázi.

Pokud vás tato nabídka zaujala, se žádostmi a případnými dotazy se prosím obracejte na Mgr. Pavla Hrubého, email: pavel.hruby@cenia.cz, tel. 267 225 347.


Pokud máte jakýkoliv dotaz, použijte, prosím, následující tlačítko.